aplikacia

Aplikácia 

Po prisatí pijavica lekárska vylučuje do ranky zmes slinných tekutín, zložený z biologicky aktívnych látok a hirudínu, ktorý obmedzuje zrážanlivosť krvi. Rozšírená a úplne mylná predstava ,že  pijavica lekárska môže priniesť do rany infekciu je vylúčená, lebo pri satí krv iba nasáva a teda sa pohybuje iba jedným smerom. Vratný smer je vylúčený na základe špecifického spôsobu sania. Okrem iného sú v organizme pijavice lekárskej protizápalové a fagocytózne systémy. Celý proces trvá približne 30 minút až 60 minút, výnimočne dlhšie.

 

Pokožka pacienta musí byť čistá a bez pachu, inak sa pijavica lekárska neprisaje. Trojgramová pijavica lekárska dokáže vysať až 15ml krvi a potom sama odpadne. V posledných desaťročiach skúmala rada vedcov , pomocou najpresnejších prístrojov zloženie slín pijavice lekárskej. Boli v nich zistené fermenty, inhibítory a aj iné látky ktorých funkcie neboli dodnes objasnené.

A vďaka tomu sa dá s určitosťou tvrdiť , že pijavice lekárske neliečia len chorý orgán, ale že je to živý , veľmi zložitý , originálny, nešpecifický stimulátor, pôsobiaci na celý ľudský organizmus, predovšetkým na systém látkovej výmeny v bunkách, vlásočniciach a lymfatických cievach.

Výsledkom liečenia pomocou pijavice lekárskej je zvýšenie imunobiologickej odolnosti a obnovenie porušenej rovnováhy v organizme., ako napríklad normalizácia teploty, krvného tlaku, hladiny cukru a teda zlepšenie celkového zdravotného stavu.

Taktiež je dôležité reflexné pôsobenie na organizmus, čo vedie k adekvátnym reakciám vegetatívneho a centrálneho nervového systému. Vzhľadom na to , že pijavica lekárska detoxikuje telo pacienta je potrebný zvýšený príjem tekutín pre lepšie odplavovanie škodlivín z tela.

Prisatie pijavice lekárskej cíti pacient ako slabé elektrické mravenčenie. Prisatie pijavice lekárskej nie je bolestivé.

S látkou histamín môže prebiehať proces liečby tak, že rana ľahko svrbí, podobne ako uštipnutie hmyzom. Sekrét pijavice účinkuje chemicky, ktorý potláča bolesť a zastaví pocit uštipnutia.

 

Kedy sa pijavice lekárske nechcú zahryznúť?

-pri studenej pokožke

-pri fajčiaroch

-pri pacientoch, ktorí užili alkoholický nápoj

-pri parfumoch, éterických olejoch

-pri použití krémov a sprchových gélov

-pri starších ľuďoch

-ak je pacient príliš nervózny

-ak je silné svetlo

-ak je zamračené

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info